czwartek, 17 sierpnia 2017

Królewska era Galacticos w przedsprzedaży

Wydawnictwo Sine Qua Non przygotowało niezwykle ciekawą książkę dla fanów Realu Madryt. Jest to podsumowanie ery Florentino Pereza i jego gwiazd.

Sezony bez trofeów, wygranie Ligi Mistrzów, najlepszy klub XX wieku, Zidane, Figo, Ronaldo, Beckham, Bale, Cristiano Ronaldo... Od 2000 roku wydarzyło się na prawdę wiele. Florentuno Perez wprowadził Real w inny wymiar zarówno finansowy jak i sportowy.
W tej książce Leszek Orłowski przygląda się narodzinom, rozwojowi i triumfowi idei Galácticos. Przybliża zakulisowe gierki prezydentów, charakteryzuje kolejnych trenerów i ocenia piłkarzy. Zarówno galaktycznych, którzy razem 11 razy zdobyli Złotą Piłkę, jak i tych, którzy okazali się rozczarowaniem lub zupełnie niespodziewanie zostali filarami zespołu. Analizując sezon po sezonie zmiany zachodzące w klubie, autor poszukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego Królewscy potrafili radzić sobie znakomicie w niektórych sezonach, a w innych kompletnie zawodzili. Analizując ruchy Péreza dziennikarz tłumaczy też, jak to się stało, że Real stał się finansowym potentatem i globalną marką mającą swoich wyznawców w każdym zakątku świata.
Wszystko to składa się na fascynującą opowieść o szalonej erze Galácticos, obfitującej w spektakularne transfery, wielkie triumfy, ale też bolesne porażki.

 Książka Leszka Orłowskiego trafi do księgarni 27 września. Od dziś jednak ruszyła przedsprzedaż. TUTAJ możecie zamówić książkę za 29.93 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz