środa, 8 maja 2019

Chwilowe (?) odejście od futbolu znanej autorki?

Yvette Żółtowska - Darska znana jest głównie z wielu książek piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Jej ponad osiem futbolowych książek zostało przetłumaczonych na ponad jedenaście języków.

Na koncie autorki są między innymi biografie takich piłkarzy jak Messi (plus wzbogacona wersja), Ronaldo, Neymar, Ibrahimovic, Lewandowski, Grosicki, Szczęsny czy Pazdan.

Pisarka postanowiła teraz odbiec nieco od futbolu i napisać książkę o Robercie Kubicy i o Formule 1. "Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych premierę będzie miała 16 maja.

Ta historia miała potoczyć się inaczej. Młody chłopak z Polski chciał zostać najlepszym kierowcą świata. Miał do tego wielki talent i jeszcze większy charakter. Ale kiedy był naprawdę blisko celu, dopadło go przeznaczenie. Robert Kubica, jak nikt inny, wie, że „wygrać” nie zawsze znaczy „być pierwszym na mecie”. Poznajcie jego historię.

Na swoim koncie na Facebooku autorka napisała:

"Kochani, uwierzycie, że nowa książka już nie o piłce?! Sama nie wierzę😀. Za to dzieci (rodzice?) dowiedzą się nie tylko o Robercie Kubicy, ale o realiach Formuły 1 i wyścigów samochodowych też. By ten świat opisać, trochę się napracowałam😉❤️. To sport mocno, mhmmm, specyficzny. Poznajcie moją wersję...🏎🏎🏎      Premiera już za tydzień, 16 maja."

Po czym dalej znajdziemy dopiski:

- "To był trudny temat. Ciekawa jestem jak się spodoba"

Czy to jedyne i chwilowe odbiegnięcie od świata futbolu? Czy może doczekamy się spod pióra Pani Yvette opowieści o bohaterze innej dyscypliny?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz