wtorek, 13 grudnia 2016

Nienasycony Lewandowski

Dzięki wydawnictwu Agora kibice mają okazję do przeczytania biografii jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii, a aktualnie najlepszego polskiego napastnika - Roberta Lewandowskiego.

Agora prezentuje książkę Pawła Wilkowicza - dziennikarza sportowego pt.: Nienasycony. Robert Lewandowski". Lektura liczy 320 stron, posiada wiele fotografii. Zaczyna się od wstępu, zaś kończy na kalendarium z życia piłkarza.

Jest to autoryzowana biografia. Wszystkie teksty są zaakceptowane przez Lewandowskiego i jego rodzinę. Sam Robert ustosunkowuje się do wielu spraw, o których pisze autor i komentuje je, wygraża swoje zdania, opinie i poglądy.

Mija już dziesięć lat odkąd wyrzucono Lewego z Legii pod pretekstem braku zdrowia i formy fizycznej. Odrzucono go bo miał kontuzje, bo był chudy. Nie poznali się na wielkim talencie, który miał, którego rozwijał, aż doszedł niemal na sam szczyt. Mimo to los zawsze mu pomagał. Zawsze trafiał do klubu, który akurat piął się w górę. Do Znicza przechodził, gdy ten grał w trzeciej lidze - odchodził z klubu, który otarł się o Ekstraklasę. Przychodził do Lecha, który od 15 lat nie zdobył Mistrzostwa Polski - odchodził z tym tytułem. Przychodził do słabej i dopiero piątej w lidze Borussii - wygrał w niej wszystko oprócz Ligi Mistrzów. Przyszedł do Bayernu - gdzie był Guardiola.

"Nienasycony" to książka, która opowiada o obsesji Roberta, którą ma na strzelanie bramek, o sukcesie jaki osiągnął, jaki wypracował ciężko na treningu, o jego cenie i poświęceniu, o wyrzekaniu się z wielu rzeczy.

Piłka nożna to tylko mecze, wyniki? To także przed mecze, po meczu, w tygodniu, w szatni, na treningach i w domu. O futbolu na wysokim poziomie mówi się, że mecze rozstrzygane są przez drobne detale, szczegóły. Tak właśnie jest. Za tymi szczegółami kryje się cały piłkarski świat. I właśnie o tych szczegółach jest ta książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz