środa, 8 lutego 2017

Wspomnienia twórcy Nike...

Firmy Nike chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Chyba każdy człowiek żyjący na ziemi miał choć raz  wżyciu na sobie ubraną jakąś rzecz tej formy. Czy to obuwie czy odzież czy inne gadżety i tym podobne rzeczy.

Jednak pewnie nikt, albo mało kto kojarzy Phila Knighta. Któż to taki? Otóż jest to jedna z najbardziej wpływowych ludzi światowego biznesu. Człowiek, który założył firmę Nike. Legenda!

Dzięki wydawnictwu Rebis miałem okazję przeczytać książkę, która stała się wielkim bestsellerem. "Sztuka zwycięstwa", bo o niej mowa, to wspomnienia twórcy Nike, wspomnianego Pana Knighta.

Lektura to wspomnienia założyciela Nike. Jego pamiętnik. Rok po roku, począwszy od 1962 roku poznajemy autora, jego plany, historie, przeżycia i dążenie go zwycięstwa. Poznajemy człowieka, który pożyczył pieniądze od taty, aby wylecieć do Japonii i zacząć rozmawiać o założeniu biznesu.

Dzięki lekturze poznajemy wszystkie losy najpierw Blue Ribbon, a potem Nike. Zaczęło się od magazynowania butów w piwnicy i sprzedawaniu z bagażnika auta. Dziś mamy setki tysięcy sklepów, setki fabryk, miliardy ludzi noszących i reklamujących sprzęt i miliardy obrotu.

"Sztuka zwycięstwa" pokazuje jak radzić sobie z przeciwnościami losu, jak zwalczać problemy, jak radzić sobie w życiu. Pozwala odkryć jak znaleźć swoją życiowa drogę, jak postępować, daje wskazówki potrzebne do pracy w biznesie. Opowiada o szczęściu, smutku i determinacji.

Knight dzieląc się swoimi wzlotami i upadkami ma nadzieję, że ktoś znajdzie w jego słowach inspiracje lub pocieszenie,  przestrogę lub siłę do dalszej pracy. Autor daje wskazówki i przestrzega.

"Pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport. Także dla tych, którzy kochają pamiętniki." Książka zdecydowanie godna polecenia, wciągająca, którą szybko się czyta, ponieważ ciekawią dalsze losy firmy, którą dziś tak dobrze znamy. Pozycja warta przeczytania nie tylko przez fanów sportu, ale także ludzi, którzy maja swoje firmy.

Tytuł: Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
Tytuł oryginału: Shoe Dog
Tłumaczenie: Maciej Szymański
Autor: Phil Knight
Data wydania: 22.11.2016
Format: 135 x 215 mm
Liczba stron: 488
Okładka: Twarda
Kup Teraz: KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz