sobota, 25 marca 2017

Mistrzostwa Polski - Stulecie

Dzięki współpracy z wydawnictwem GiA trafiła do mnie kolejna książka z serii Andrzeja Gowarzewskiego. Jest to podsumowanie walki o Mistrzostwo Polski.

Książka zdecydowanie dla fanów historii polskiej piłki nożnej. Znajdziemy w niej piłkarzy i trenerów walczących o najważniejsze trofeum w Polsce w latach 1918 - 1939.

Seria Mistrzostwa Polski. Stulecie, obejmuje dwa nurty. Podzielone są one na cztery etapy i różnią się barwą okładki. Pierwszy to okres międzywojenny, drugi od 1945 do 1962 roku, trzeci to lata od 1962 do 1982, zaś ostatni od 1982 do 2000 roku.

W każdej z nich autor przybliża określoną liczbę najważniejszych postaci.

Białe okładki to noty biograficzne piłkarzy, trenerów i selekcjonerów. Nurt czerwony to zapisy wszystkich edycji rozgrywek sezon po sezonie wraz z prezentacją każdego meczu każdego klubu.

Sam autor nazywa tą publikację "niezwykłą". Bo przecież jak inaczej nazwać pozycję która obejmuje sportowe biogramy dwóch tysięcy twórców polskiej piłkarskiej historii. Autor rozmawiał z bohaterami rozgrywek sprzed lat, odwiedził ich i spisywał informacje, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

We wspomnianym tomie znajdziemy także piłkarzy roku, rankingi reprezentacyjne, najlepszą drużynę dekady, miejsca klubów w poszczególnych sezonach, czy mały słowniczek języka sportowego.

Jak zwykle, nie zabrakło tabel, statystyk, wielu fotografii, ciekawych felietonów i informacji gdzie daną pozycję kupić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz