niedziela, 9 kwietnia 2017

Bohaterowie z Boiska: Lubański

Współpracując z Grupą Wydawniczą Publicat, której częścią jest między innymi wydawnictwo Papilon, mam okazję zapoznać się z serią niezwykłych książeczek dla najmłodszych.

Wydawnictwo Papilon publikuje różnego rodzaju książki dla dzieci do 12 roku życia. Jedną z serii jest, ta piłkarska, o zawodnikach reprezentacji Polski.

Seria "Bohaterowie z boiska" przybliża młodym czytelnikom piłkarzy aktualnej drużyny reprezentacji narodowej oraz jej legendy. Seria ta jest oficjalnym produktem licencyjnym PZPN.

Kolejna opisywana przeze mnie książeczka dotyczy Włodzimierza Lubańskiego. Najmłodszym fanom należy pokrótce wspomnieć, że był on napastnikiem reprezentacji polski i legendą Górnika Zabrze, w którym rozegrał 234 mecze i strzelił 155 goli. Po zakończeniu kariery został trenerem i asystentem.

"Włodzimierz Lubański. Król strzelców" jest napisana prostym i zrozumiałym językiem oraz zabawnymi obrazkami rysowanymi, do których dołączane są twarze piłkarza.

Czytając książkę poznamy pseudonim z dzieciństwa piłkarza, a także przypomnimy sobie dobrze znaną dziś grę w "jedno podanie". Pan Włodek tak jak i teraz, również rozgrywał mecze podwórkowe. Mimo iż był najmłodszy, taktycznie był najlepszy.


Tytuł: PZPN. Bohaterowie z boiska. Włodzimierz Lubański. Król strzelców
Seria:  Bohaterowie z boiska
Autor: Marcin Rosłoń
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 96
Data premiery: 30.03.2016
Wymiary: 195 x 125 mm
Oprawa: Oprawa miękka - broszurowa
Kup teraz: KLIKZobacz także książki z tej samej serii:
Grzegorz Krychowiak. Urodzony sportowiec
Arkadiusz Milik. Mistrz żonglerki
Łukasz Fabiański. Magiczne rękawice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz