środa, 9 sierpnia 2017

100 najważniejszych wydarzeń w polskiej piłce nożnej

Dzięki współpracy z grupą wydawniczą Publicat otrzymałem książkę pt.: "100 najważniejszych wydarzeń w polskiej piłce nożnej". Książka ta jest oficjalnym produktem licencyjnym PZPN.

Od 1894 roku i pierwszego meczu w Polsce minęło ponad sto lat. Od tego czasu w historii polskiej piłki nożnej wydarzyło się wiele rzeczy. Nie tylko szczęśliwych, ale i przykrych.

W książce tej przytoczone zostało 100 najważniejszych wydarzeń związanych z polska piłką nożną. Zarówno klubami, jak i reprezentacją i zawodnikami.

Od pierwszego meczu w Polsce, pierwszej bramki, pierwszych klubach i powstaniu PZPN, przez debiuty, mecze polskich drużyn w Europie, Mundiale, Olimpiady, aż po organizacje Euro, cztery bramki Lewandowskiego, wygraną z Niemcami i awansu do Euro 2016.

Czytelnicy będą mogli przypomnieć sobie także najważniejsze mecze polskich drużyn. Starcia z Manchesterem City, Liverpoolem, Juventusem czy Barceloną. Mecz otwarcia Camp Nou, mecze Górnika w PZP, wygrana na Wembley czy "mecz na wodzie".

Ponadto przypomnimy sobie także o wspaniałych wygranych polaków w Europejskich Pucharach, o Bońsku, Dudku czy Młynarczyku.

W książce znajdziemy wiele ciekawostek, faktów, tabeli, składów i statystyk. Dla każdego kibica polskiej piłki i fana jej historii jest to pozycja obowiązkowa na półce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz