środa, 4 października 2017

Przewodnik młodego kibica Legii

Dzięki współpracy z wydawnictwem Egmont trafiła do mnie książka "Legia to jest potęga". Dzięki SportBooks miałem także przyjemność objąć nad tą książka patronat medialny.

Autorem książki jest dobrze znamy dziennikarz z 25-letnim doświadczeniem - Dariusz Tuzimek. Autor biografii Lewandowskiego (KLIK) oraz Neymara (KLIK), które również posiadam i zrecenzowałem na łamach bloga.

Książka ta jest przewodnikiem młodego kibica po Legii. Znakomite opowiadanie o zespole, historii klubu, kibicach i jej gwiazdach. Wnętrze okładek tworzą teksty przyśpiewek kibicowskich.

W książce przeczytamy o narodzinach Legii, o jej historii i powstaniu. Poznamy historię strojów, herbu i innych klubowych sekcji sportowych. Dowiemy się z czego robiono kiedyś bramki i spodenki oraz poznamy historię słowa "Żyleta".

Wiele ciekawych rzeczy dowiemy się także o szkółkach rozsianych po całej Polsce, fundacji charytatywnej, stadionie oraz o sklepie kibica z przeróżnymi gadżetami.

Nie zabrakło także krótkich notek biograficznych legend - Brychczego, Górskiego, Deyny, Gadochy, Pisza, Koseckiego czy Dziekanowskiego.

Lekturę kończy zdjęcie całej kadry zespołu oraz wszystkich Legionistów (stan na 07.07.2017) z miejscem na autografy oraz dział "Legia w liczbach".

Książkę przyjemnie i szybko się czyta. Doskonała lektura dla dzieci i młodzieży, którzy w szybki i łatwy sposób, bez zbędnego historycznego zanudzania mogą poznać historię swojego ulubionego klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz