środa, 27 grudnia 2017

"Budowanie świadomości marki w klubie sportowym" - książka będąca pracą magisterską

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa naukowego Katedra, trafiła do mnie książka pt.: "Budowanie świadomości marki w klubie sportowym".

Co ciekawe nie jest to typowa książka, a po prostu praca magisterska napisana przez Mateusza Brzeźniaka studiującego na Uniwersytecie Warszawskim. Wstęp do książki napisał jego promotor z seminarium.

Autor stara się udowodnić, że futbol w XXI wieku to biznes taki sam jak każdy inny, w którym rządzi zasada, że górą zawsze będzie ten, kto ma najwięcej pieniędzy.

W pierwszym rozdziale książki autor opowiada o marce sportowej i rozkłada na czynniki pierwsze najważniejsze ze sportowych brandów. Przybliżony zostanie także model funkcjonowania klubów europejskich.

Drugi rozdział to przede wszystkim charakterystyka rynku sportu. Znajdziemy tu opis profesjonalizacji, globalizacji i komercjalizacji sportu. Omówione zostaną źródła dochodów i schemat funkcjonowania klubu.

Książkę kończy aneks, którym jest ankieta i badania które autor przeprowadził anonimowo na kibicach polskich drużyn. Łącznie wzięło w niej udział 583 fanów. Trzecia część lektury dotyczy właśnie badania, tabele, analizy i wnioski.

Opracowanie jest bardzo praktyczne. Może być adresowane do prezesów i zarządów klubów. Nie tylko amatorów, ale może i nawet profesjonalistów. Również dla kibiców, którzy będą mogli na swój klub spojrzeć z zupełnie innej strony.

Opisywaną książkę możecie kupić za 30 zł klikając TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz