wtorek, 26 grudnia 2017

"Rozmowy nieoczywiste" ze znanymi osobistościami

Od wydawnictwa Adam Marszałek otrzymałem egzemplarz książki Tomasza Malinowskiego pt.: "Rozmowy Nieoczywiste".

Jest to pierwsza samodzielna książka tego autora. Pisana "od deski do deski". Poza spisem treści nie znajdziemy w niej ani żadnego wstępu, ani zakończenia.

Cała lektura to zbiór 23 wywiadów o polskiej i zagranicznej piłce nożnej oraz o kibicach i wspomnieniach bohaterów wywiadów. Wywiady były przeprowadzone w latach 2007 - 2016. Co ciekawe był już opublikowane - na łamach "Gazety Pomorskiej".

Bohaterami "Rozmów nieoczywistych" są znane osobistości z różnych dziedzin. Czy to byli premierzy, wicepremierzy, aktorzy, językoznawcy, pisarze, piosenkarze, reżyserzy czy dziennikarze.

Z książki dowiemy się kilku ciekawych rzeczy, Były premier Bielecki był kiedyś szalikowcem Lechii, Holoubek (który kiedyś zasiadał w parlamencie) w młodości raz robił w meczu za... słupek. Wówczas połamał sobie rękę, a nawet że Maryla Rodowicz chciałaby kiedyś zaśpiewać z kibicami Legii i być jak... Abramowicz (kupować, sprzedawać i rządzić klubem).

Były kapelan reprezentacji opowiadał jak spowiadał piłkarzy kadry, Panasewicz z Lady Pank twierdził że jednym z aspektów łączących muzyków z piłkarzami jest... alkohol, czy językoznawca Miodek opowiadał jak płakał po finale Węgier z Niemcami, kiedy "Złota jedenastka" wygrywała 2-0 aby ostatecznie przegrać 2-3.

Wszystkie wywiadów pełni możecie przeczytać w omawianej książce, którą możecie zamówić za 21.74 zł klikając TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz