czwartek, 1 lutego 2018

Album kariery Davida Beckhama

Ostatnio dość często otrzymuje piłkarskie albumy. Ostatnim, który wpadł mi w rękę był album, w którym swoją karierę opisuje David Beckham. Wyszedł od z wydawnictwa Burda w listopadzie 2014 roku.

Becks już wcześniej napisał swoją autobiografię, która wyszła nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, miałem okazję zrecenzować ja TUTAJ.

W związku z tym Anglik nie chciał pisać kolejnej książki, dlatego postanowił przyjrzeć się kilku zdjęciom ze swojej kariery i opowiedzieć co w danych momentach czuł i przeżywał.

Wspominając te chwile, zdał sobie sprawę, że jego kariera nie była nudna. Piłkarz pisze, że praca nad albumem sprawiła mu wielką przyjemność i ma nadzieje, że czytelnikowi również się spodoba.

Myślę, że tak właśnie jest. W albumie znajdziemy wiele bardzo ciekawych ujęć, nie tylko kolorowych, ale i czarno-białych, na których kolorem zaznaczono na przykład piłkarza bądź czerwoną kartkę, dzięki czemu wiadomo na czym się najbardziej skupić. Poza tym daje to niezwykły efekt.

Większość opisywanych wydarzeń dotyczy Manchesteru United, chodź nie ma w albumie ani słowa o tym, jak Ferguson kopnął but, który wylądował na jego łuku brwiowym, a szkoda. Jednak znajdziemy także zdjęcia z okresu Realu, Milanu, LA Galaxy czy PSG.

Czytając wspomnienia Davida można było nie raz się pośmiać, ale też i wzruszyć. Przykro było czytać gdy wspominał o okresie, w którym stał się wrogiem numer jeden po czerwonej kartce na Mundialu po kopnięciu Diego Simeone. Skala okrucieństwa wobec niego była wprost ogromna. Innym przykładem były jego łzy, gdy na dobre kończył przygodę z futbolem.

Ciekawe są także zdjęcia ewolucji jego piłkarskich korków, które nosił oraz pucharów które zdobył. Szkoda, że nie umieścił także fryzur które nosił.

Album zdecydowanie godny polecenia. Na stronie wydawnictwa znajdziemy go za 55 zł w wersji papierowej (KLIK). Dostępna jest także wersja elektroniczna w postaci e-booka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz