środa, 17 października 2018

Jak dostać się na Tenisowy Olimp

Zmieniając na chwilę futbol, tym razem na tenis, przeczytałem książkę pt.: "Tenisowy Olimp. Osiągnij szczyt swoich możliwości" wydawnictwa Novae Res autorstwa Marcina Bieńka.


Autor jest byłym zawodnikiem tenisa i reprezentantem polski juniorów, gdzie był nawet kapitanem oraz aktualnie dziennikarz i trener w tej dyscyplinie sportu. Jako że zdobywał doświadczenie nie tylko w Polsce ale i w renomowanych akademiach tenisowych w USA pracując z czołowymi zawodnikami, ma sporo do przekazania.

Zawarte w książce informacje na pewno przyczynią się do poprawienia technicznych, taktycznych, mentalnych czy fizycznych. Książka pozwoli także na lepsze zrozumienie wielu aspektów tenisa.

Na pewno zarówno junior jak i zaawansowany senior znajdzie coś dla siebie z rad udzielonych przez doświadczonego trenera. Jego wiedza na sposoby poprawy jakości gry na pewno stanie się dla czytelnika użyteczna.

Czytając książkę dowiemy się nie tylko rodzajach uderzeń, trajektorii lotu piłki czy przyjmowaniu odpowiedniej pozycji na korcie, ale także pokaże jak kontrolować stres, emocje oraz jak ważne jest bycie cierpliwym. Poznamy także różne sposoby motywacji. Ciekawy jest także rozdział o diecie, odnowie biologicznej i regeneracji.

Dlaczego technika jest ważna? Dlaczego warto nagrywać swoje treningi? Na co zwrócić uwagę ucząc się od najlepszych? Dlaczego warto grać z różną siłą? Jakie są zalety i wady niskich i wysokich zagrań? Odpowiedzi na te pytania jak i na wiele innych znajdziemy sięgając po "Tenisowy Olimp".

Książka skierowana nie tylko młodym adeptom tenisa, trenerom, ale także godna polecenia dla rodziców młodych zawodników. Warta przeczytania dla każdego, kto gra w tenisa, a tym bardziej dla kogoś kto łączy z tym sportem przyszłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz