poniedziałek, 29 października 2018

Sektor Polska

Dzięki współpracy z serwisem TaniaKsiazka.pl miałem okazję przeczytać kolejną nowość jaką jest książka księdza Jarosława Wąsowicza pt.: "Sektor Polska. Kibice, historia, patriotyzm".


Polscy kibice z pewnością znają, albo chociaż kojarzą nazwisko księdza - autora. Jest bowiem inicjatorem Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę oraz wielu innych akcji. Prywatnie fanatyczny kibic Lechii.

"Sektor Polska" jest zbiorem artykułów, które były publikowane w prasie, głównie w "Gazecie Polskiej Codziennie". Większość starszych artykułów została jednak przeredagowana, poprawiona i uaktualniona.

Artykuły zawarte w książce wychodziły w latach 2011 - 2018. Lata te wybrano ponieważ w tym czasie nasiliła się działalność kibicowska w kwestiach społecznych, patriotycznych i historycznych. Jest to także zbiór dat (powstań, walk) czy postaci (kibice, politycy).

W kronice (bo w sumie tak też chyba można nazwać tę lekturę) jest zawartych wiele ciekawych informacji, historii i opowieści kibicowskich. Niektóre wydarzenia fajnie było sobie przypomnieć. Na pewno będzie to także inspiracja dla fanów na przyszłe działania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz