sobota, 17 grudnia 2016

Poznaj tajniki pracy wielkich trenerów!Każdy zna się na futbolu i wielu z nas pewnie chciałoby być wielkim trenerem. Jednak praca szkoleniowca na pewno nie należy do najłatwiejszych. Dzięki wydawnictwu Rebis i książce „Menadżerowie”, możemy przyjrzeć się tajnikom pracy trenera.


Książka Mike Carsona zaczyna się od wstępu takich osób jak wiceprezes Deloitte, prezesa League Managers Association czy dyrektora Barclays’a. Przedmowa zaś należy do samego autora. Książka podzielona jest na pięć części, po których znajduje się posłowie i kilka słów o autorze.

W zespole piłkarskim jest 25 piłkarzy, którzy codziennie zjawiają się na treningach. Każdy z nich ma inny charakter, inne nastawienie, inne cele, wady i zalety. Zawodników trzeba pilnować, szanować, ale także umieć posadzić na ławce i wytłumaczyć im swoje decyzje. Za to wszystko dopowiedziany jest szkoleniowiec.

Praca trenera nie tylko polega na opiekowaniu się zawodnikami. Menadżer musi także analizować każdy trening i poprzedni mecz, wyciągać wnioski na przyszłość, obmyślać taktykę na kolejnego rywala i analizować w szczegółach grę przeciwnika.

Książka „Menadżerowie” jest bardzo przydatną i ciekawą lekturą dotyczącą pracy szkoleniowców. Możemy z niej dowiedzieć się jak zarządzać klubem, piłkarzami, jak budować atmosferę oraz sukces drużyny.

W książce tacy wielcy trenerzy jak Ferguson, Mourinho, Wenger, Ancelotti, Mancini czy Redkapp wyjaśniają w szczegółach swoja pracę. Opisane są ich decyzje, przemyślenia a także to czego nauczyli się w czasie swoich karier.

Lektura godna jest polecenia nie tylko dla pasjonatów piłki nożnej, wielbicieli danych trenerów czy zawodników. Lektura ta na pewno będzie przydatna dla początkujących trenerów, a cenne wskazówki znajdujące się w niej mogą nieraz ułatwić niektóre sprawy i wytłumaczyć jak działa futbol.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz