piątek, 16 grudnia 2016

Ronaldo - perfekcyjna gwiazdaPostaci Cristiano Ronaldo chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Piłkarz legenda, nie tylko w klubach jakich grał, ale także w reprezentacji. Zawodnik, o którym napisano wiele książek z różnych wydawnictw. Jedną z nich jest książka "Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda" wydawnictwa RM.


Książka rozpoczyna się prologiem autorstwa Pepe, piłkarza Realu, klubowego i reprezentacyjnego przyjaciela Ronaldo. Na końcu lektury zaś znajdziemy kilka słów o autorze książki, którym jest dziennikarz madryckiej "Marki" oraz kilka stron ze zdjęciami.

Autor przystąpił do pisania książki z zamiarem spojrzenia na Cristiano w szerszym kontekście, nie tylko na tym czy kochać piłkarza czy nienawidzić. Siguero ma także nadzieje, że jego tekst będzie dla czytelników pożyteczny.

Książka opisuje całą karierę Portugalczyka. Nie skupia się tylko na jego dobrych cechach, bramkach, czy nagrodach, ale także opisuje momenty kontrowersyjne, frustrujące takie jak sprawa z Rooneyem na Mistrzostwach Świata w Niemczech, a także na przeciwnościach losu, które spotkały zawodnika jak np. śmierć ojca.

Lektura pisana jest chronologicznie. Sezon po sezonie. W związku z tym czyta się ja ciekawie i możemy dowiedzieć się jak Cris wyrósł na prawdziwą gwiazdę, jak z roku na rok polepszał swoje umiejętności i strzelał coraz więcej bramek.

Pozycja obowiązkowa na półkach kibiców Manchesteru United, a także Realu Madryt. Oczywiście także dla samych zwolenników Cristiano Ronaldo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz