piątek, 16 grudnia 2016

Simeone - twróca AtleticoDiego Simeone to klasa sama w sobie. Wielki piłkarz między innymi Sevilli, Atletico, Interu czy Lazio. Już jako piłkarz wiedział, ze chce być trenerem, na boisku był liderem. Od 2011 szkoleniowiec Atletico Madryt, z którymi zdobywa największe sukcesy w karierze trenerskiej. Jego zespół gra coraz lepiej i pobija klubowe rekordy.


Po swojej pierwszej przygodzie z Atletico wiedział, że wróci do tego klubu, bo go pokochał. Pokochał stadion, kibiców, atmosferę, miasto i klub. Tak też się stało, wrócił po sześciu latach ponownie jako piłkarz. Po dwóch sezonach odszedł a na stadionie pojawiły się transparenty "Do zobaczenia". Kibice go chcieli, a on również marzył o powrocie. Wrócił już w roli trenera, którym jest do dziś.

Tak fenomenalny piłkarz i jeszcze lepszy trener musiał prędzej czy później doczekać się książki w polskim wydaniu. Jedną z nich jest książka wydawnictwa RM i autorstwa dziennikarza Carlosa Aznara pt.: "Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów".

Książka zaczyna się, zapowiedzią, w której czytamy o Simeone, kończy zaś rozdziałem "co myślą inni", w którym piłkarze, prezesi czy trenerzy wypowiadają się o Diego. Znajdziemy także notkę o autorze oraz wkładkę zdjęciową.

Z tytułem trudno się nie zgodzić. Cholo jest kolekcjonerem tytułów. Był nim jako piłkarz i jest jako trener. Na murawie sięgnął po Mistrzostwo i Puchar Hiszpanii z Atletico, Ligę Europejską z Interem, Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Włoch oraz Superpuchar Europy z Lazio, a także Puchar Konfederacji i Copa America z reprezentacją. Na ławce trenerskiej wygrał Mistrzostwo Argentyny z Estuadiantes i River Plate oraz Ligę Europejską, Superpuchar Europy, Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Hiszpanii z Atletico.

Książka opisuje drogę Simeone od początków kariery piłkarskiej w Valez, przez przejście z piłkarza w trenera, aż po obecne dni w roli szkoleniowca Atleti.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz