niedziela, 14 stycznia 2018

Trenuj z Krzychem! - poradnik dla piłkarza i nie tylko

Mimo iż książka "Trenuj z Krzychem" wyszła w 2016 roku, na pewno nie straciła na aktualności. W związku z tym dzięki wydawnictwu Znak, miałem przyjemność przeczytania książki napisanej przez Krzysztofa Golonkę.

Krzycha chyba każdy zna. Pewnie głównie z jego niezwykle popularnego kanału na YouTube czy udziału w Mam Talent, w którym to dotarł aż do półfinału, ale także i ze zdobycia Mistrzostwa Świata w trikach piłkarskich.

Fajnie było zatem otrzymać książkę, a właściwie mini podręcznik kogoś tak utytułowanego, kogoś kto ma dużo do powiedzenia o swoim fachu (jeśli można to tak nazwać) i przede wszystkim do nauczenia. Nauki przecież pobieramy od samego mistrza.

Na początku książki poznajemy historię Krzycha. Autor opowiada o zamiłowaniu do futbolu, o grze w lokalnym zespole, a potem w Sandecji, opowiada skąd wzięło się zamiłowanie do trików i co sprawiło, aby przyszłość związać z trikami na małej przestrzeni a nie z piłkarskim boiskiem. Przeczytamy także o udziale w Mam Talent, Mistrzostwach Świata i kanale YouTube, o czym będzie jeszcze mowa na koniec książki.

Po tych informacjach przechodzimy do kolejnej części, którą jest Test Krzycha - żonglerka, uderzenia, zwinność, wytrzymałość, celność i szybkość. Dzięki temu dowiemy się które rozdziały książki będą dla nas najbardziej pomocne.

Przed rozpoczęciem nauki autor doradza jak dobrać odpowiednie obuwie (wkręty, lanki, turfy, mixy) oraz piłki (rodzaje, wielkość). Znajdziemy także elementy odpowiedniej diety i regeneracji. Dowiemy się po co się rozgrzewać, rozciągać, jak najlepiej rozgrzać każdą część ciała.

W książce znajdują się 7 cech dobrego sportowca, zasady dobrego prowadzenia piłki, techniki uderzenia, elementy dobrego strzału czy typy przyjęć piłki. Podana jest także lista piłkarzy, od których (według Krzycha) warto się uczyć.

Czytając lekturę otrzymamy także wskazówki jak zostać freestylerem, poznamy style trików, efektowne podbicia piłki z ziemi i dowiemy się jak tego wszystkiego się nauczyć.

Po tym wszystkim autor podał namiary do kontaktu. Każdy może nagrać siebie i swoje sztuczki i wysłać je. Najlepsze z nich zostaną opublikowane na jego kanale na YouTube.

Książkę kończy specjalny dziennik treningowy, w którym możemy w czasie 12 miesięcy zapisywać sobie swoje postępy, nauczone triki, zagrania i sukcesy. Na koniec jest również miejsce na notatki.

Książka zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla początkujących, ale także i bardziej doświadczonych. Nie tylko dla piłkarzy, ale także dla freestylerów. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, każdy z niej skorzysta i na pewno czegoś nowego się nauczy.

Książkę pt.: "Trenuj z Krzychem. Graj jak najlepsi piłkarze świata" możesz zamówić przez wydawnictwo Znak za 30 zł klikając TUTAJ, albo za pośrednictwem serwisu trenujzkrzychem.pl wraz z autografem autora i opaską Armia Krzycha za 49 zł (KLIK). Dostępna jest także wersja e-book na woblink.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz