poniedziałek, 27 maja 2019

Futbol ponad wszystko

Dzięki kilku słowom zamienionym z autorem - Mariuszem Kowollem, trafiła w moje ręce książka pt.: "Futbol ponad wszystko", o której kilka słów pisałem już TUTAJ.

Generalnie to Paweł Czado (z którym przeprowadziłem wywiad) namówił autora do prowadzenia bloga. Wówczas narodziła się chęć napisania na tej podstawie książki. Tak powstała historia piłki nożnej na Śląsku w czasie drugiej wojny światowej.

"Futbol ponad wszystko" jakże trafny tytuł. Niesamowitym jest, że w takim czasie, dramatycznym przecież czasie ludzie mieli czas, chęci i siły żeby myśleć i uprawiać sport.

Książka jest napisana swobodnym językiem, współczesnym, z wieloma anegdotami i historyjkami o ludziach, kibicach czy miastach, zawierająca wiele, oczywiście czarno - białych niesamowitych fotografii.

Ponadto na koniec znajdziemy aneks ze wszystkimi rozegranymi meczami Ernesta Wilimowskiego w czasie wojny, chyba jedyny z jakim się spotkałem.

Lektura zdecydowanie godna polecenia dla osób, które interesują się tematem futbolu w czasie wojny oraz historią piłki nożnej na Śląsku. Jednak dla laików, może być ciężka do przebrnięcia.

Te 424 strony w 11 rozdziałach, z 222 fotografiami możecie nabywać TUTAJ za 65 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz