środa, 21 grudnia 2016

Ronaldo i jego obsesja doskonałościCristiano Ronaldo. Na pewno tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najlepszych piłkarzy świata. Bóg w Madrycie, postrach na świecie i wielki rywal Barcelony. Ktoś, kto doszedł do perfekcji dzięki ciężkiej pracy.


Książka "Ronaldo. Obsesja doskonałości" była pozycją obowiązkowa dla fanów Realu Madryt oraz samego zawodnika. Teraz wydawnictwo Sine qua non przedstawia drugie wydanie książki o Portugalczyku.

Czym się różni pierwsze wydanie od drugiego? Drugie wydanie jest nieco dłuższe, ponieważ zawiera nowe rozdziały, które zostały napisane specjalnie dla polskich czytelników.

Książka zaczyna się wstępem Jerzego Dudka (byłego piłkarza m.in Realu), Darka Dobek (prezesa polskiego fanklubu Realu) oraz Mateusza Kupiec – redaktora strony o Realu. W lekturze nie zabrakło statystyk oraz wkładki zdjęciowej.

Książka przedstawia cała drogę Cristiano, począwszy od Madery i stawianiu pierwszych kroków, przez Manchester i wielkie, spełnione oczekiwania, aż po Real, gdzie przywitało go 80.000 fanów. Do dziś piłkarz Królewskich jest na topie i przez Madridistów uważany za najlepszego na świecie.

Sam zawodnik zawsze powtarzał, że do wszystkiego doszedł dzięki ciężkiej pracy i dążeniu do swojego celu, do doskonałości. Zawsze ciężko pracował podczas treningów. Często zostawał po zajęciach, by indywidualnie pracować.

Książka napisana przez dziennikarza – Luca Caioli zawiera informacje nie tylko boiskowe, ale także te zakulisowe. Życie prywatne zawodnika oraz różne wypowiedzi dziennikarzy różnych krajów.

Pozycja godna polecenia i obowiązkowa dla na półkach wszystkich kibiców Realu, a także fanów Ronaldo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz