piątek, 17 lutego 2017

Podróż przez hiszpański futbol

Wydawnictwo Sine Qua Non prezentuje kolejna nowość. Tym razem coś dla siebie znajdą fani hiszpańskiej piłki nożnej.

Na 1 marca zaplanowana jest premiera książki "Piłkarska furia. Podróż przez hiszpański futbol" autorstwa znanego dziennikarza Jimmy Burnsa. Od 23 lutego trwać będzie przedsprzedaż.

Od Ricardo Zamory do Ikera Casillasa. Od Josepa Samitiera do Andrésa Iniesty. Od Alfredo di Stéfano do Davida Villi. Ceniony dziennikarz sportowy Jimmy Burns przekopuje się przez historię piłki nożnej, by pokazać, jak futbol połączył Hiszpanię, a hiszpański styl gry podbił serca kibiców na całym świecie.

Pracując nad książką, autor odkrywa, że pierwszym ulubionym klubem Franco był Athletic Bilbao, barwy FC Barcelony wcale nie muszą pochodzić ze Szwajcarii, Atlético Madryt założone zostało przez Basków, a słynne zawołanie kibiców Realu Hala, Madrid! wymyślił dziewięcioletni syn króla.

Książka ta to nie tylko kolorowa przejażdżka przez historię tamtejszej piłki, ale także wycieczka, w której oglądamy ówczesną Hiszpanię - jej dzieje i zwyczaje. Wszystko to przez pryzmat futbolu, który jest nieodłącznym elementem kultury tego kraju.

Piłkarska furia zabiera czytelnika w podróż przez najważniejsze mecze i momenty, które zdefiniowały hiszpański futbol: od pierwszych kopnięć piłki w miastach i na plażach, przez powstanie ligi i rywalizację gigantów – FC Barcelony i Realu Madryt, po grę reprezentacji Hiszpanii, która w wielkim stylu sięgnęła po mistrzostwo świata i dwa razy triumfowała w mistrzostwach Europy.

Książkę będziecie mogli nabyć TUTAJ z 25% upustem, za jedyne 29.93 zł!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz