czwartek, 13 grudnia 2018

"Między nami mówiąc", czyli wywiad z Del Piero

Nawiązując współpracę z serwisem JuvePoland miałem przyjemność przeczytania kolejnej, najnowszej książki o Alessandro del Piero pt.: "Między nami mówiąc". Autobiografię wydało wydawnictwo Sine Qua Non.


Książka ukazała się w ramach 44 urodzin Włocha, który obchodził je 9 listopada. Publikacja jest efektem wyjątkowej inicjatywy JuvePoland, Wydawnictwa SQN i księgarni sportowej LaBotiga. SQN tylko ją wydało zaś całą promocję wziął na siebie serwis.

W 2013 roku SQN wydało autobiografie legendy Juventusu Turyn pt.: "Gramy dalej", gdzie piłkarz podsumował swoją karierę na podstawie dziesięciu wartości życiowych, które są dla niego najważniejsze. Również miałem okazję ją przeczytać, z tym że recenzja gdzieś mi się zawieruszyła podczas formatowania komputera.

Ta książka ma jednak zupełnie inną formę. Jest to autobiografia w formie wywiadu stworzona wraz z kibicami. Można ją nawet nazwać dopełnieniem pierwszej części. Nie znajdziemy tu pikantnych szczegółów z szatni, ale relacje inteligentnego ułożonego faceta, który mimo iż osiągnął wszystko, dalej chce się rozwijać. Publikacja powstała także dzięki projektowi eFanswer, platformie społecznościowej, która daje możliwość zadawania pytań piłkarzom.

W książce znajdziemy pytania ze wszystkich dziedzin. Zawodnik opowiadał będzie nie tylko o karierze piłkarza, miłości do Juve, grze w reprezentacji, ale także o sprawach prywatnych w tym o swoim dzieciństwie, rodzinie czy dzieciach.

Nie zabrakło także ciekawych pytań, na przykład o cieszynkę z językiem na wierzchu, podwiązywanie getrów sznurówkami czy w jaką postać chciałby się wcielić w nowym życiu.

Zdaje mi się, że niektóre pytania mogły się powtarzać, mam na myśli te o relacje z kolegami z szatni, o cofnięcie czasu, najpiękniejszej bramce czy rodzinie w Indiach. Tak czy inaczej lekturę łatwo, szybko i przyjemnie się czyta.

Pytania (a jest ich jak dobrze udało mi się obliczyć 185) zadawane były zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Każdy użytkownik mógł zadać więcej niż jedno pytanie, zatem czasem nazwiska się powtarzały. Niemniej jednak co ciekawe (ale wedle moich obliczeń) więcej pytań zadały panie. To tak na marginesie :)

Sam Alex również docenił pytania i nazwał je "głębokimi i wymagającymi", dodając, że odpowiadał na nie z "wielką satysfakcją. Na udział w projekcie zatem chętnie się zgodził i "cieszył się, że to zrobił".

Książka w twardej okładce dzięki czemu prezentuje się bardzo dobrze. Zdecydowanie godna polecenia wszystkim kibicom piłki nożnej, a na półkach fanów Starej Damy - pozycja obowiązkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz