środa, 6 marca 2019

Żółta Ściana Borussii

Ostatnią książką jaka do mnie trafiła z wydawnictwa Sine Qua Non była "Siła żółtej ściany" autorstwa dobrze znanego dziennikarza i znawcy niemieckiego futbolu - Uli Hesse'go.


Hesse napisał wydane w Polsce "Tor! Historia niemieckiej piłki nożnej", którą wydało w 2014 roku wydawnictwo Kopalnia oraz historię Bayernu Monachium "Globalny superklub" wydaną przez SQN w 2018 roku.

Rozpoczynając recenzję trzeba najpierw powiedzieć o jej wyglądzie. W tym wypadku jest to ważne, ponieważ chodzi o kolejną świetną akcje ludzi z wydawnictwa. Ponownie okładkę zdobią imiona, nazwiska i miejscowości fanów Borussii. Tym razem dodano również najlepsze zdjęcia najwierniejszych fanów.
Drugą sprawą jest twarda okładka, która dodaje atrakcyjności.

Wstęp do książki należy do redaktora naczelnego jednego z portali internetowych o tym klubie, zaś prolog autora opowiada o fantastycznej końcówce i uniknięciu spadku w 1986 roku. Lekturę kończy posłowie do polskiego wydania o polskich piłkarzach występujących w Dortmundzie.

Książka opowiada historię Borussii Dortmund. Od założenia klubu przez człowieka, który musiał przeciwstawić się Kościołowi Katolickiemu, przez ogromne kłopoty finansowe doprowadzające do sprzedaży praw do zawodników, a nawet logo, aż do "odrodzenia" w 2005 roku i kolejnych sukcesach.

"Siła Żółtej Ściany" to także opowieść o kibicach, o ich miłości do klubu i powstawaniu fanklubów. Dowiemy się także jak miłość i zaangażowanie fanów względem klubu może uratować go przed niewypłacalnością i zniknięciem z mapy niemieckich klubów.

Książka na pewno jest pozycją obowiązkową dla żółto - czarnych fanów. Godna polecenia również kibicom śledzącym rozgrywki Bundesligi, bo o niej też znajdziemy kilka słów.

"Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany" kupić możecie w księgarni sportowej LaBotiga za niecałe 30 zł oraz w wielu ciekawych pakietach - KLIK. Dostępny jest także e-book.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz