poniedziałek, 19 grudnia 2016

Barca, życie, pasja, ludzie…Dzięki współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non miałem przyjemność przeczytania książki pt.: „Barca. Życie, pasja, ludzie”. Jest to biografia klubowa spisana przez Jimmy Burnsa. „Najlepsza książka o FC Barcelonie, jaka kiedykolwiek powstała”.


Licząca ponad czterysta stron książka kończy się epilogiem, zakończeniem i posłowiem do wydania polskiego oraz słowami przedstawiciela Fan Club Barca Polska i autora biografii Pique.

Książka na swoich okładkach oraz dwóch ostatnich stronach ma spisane imiona, nazwiska i miejscowości wszystkich, którzy zdecydowali się być częścią tej książki, wszystkich chętnych kibiców FC Barcelony, którzy przyłączyli się do tego projektu.

Jest to historia FC Barcelony, najbardziej szczegółowa. Są w niej przedstawione wzloty i upadki klubu, opisane najważniejsze wydarzenia z ponad stuletniej historii. Wzbogacona różnymi wypowiedziami osób związanych z klubem, którzy tworzyli jego losy.

Książka ta zyskała ogromną popularność wśród wielu kibiców Dumy Katalonii na całym świecie. Została przetłumaczona na wiele języków, w tym oczywiście na polski, gdzie klub ma rzeszę swoich wiernych fanów.

„Tętniąca emocjami historia Barcy, Historia klubu, piłkarzy, kibiców i Katalonii.” Prawdziwe znaczenie sloganu mes que un club, ciekawych faktów oraz anegdot. Spisana szczegółowo przez kibica Barcelony, który urodził się w Madrycie. Który pokochał Barcę ze względu na politykę klubu.

Książka ta zdecydowanie godna jest polecenia nie tylko kibicom FC Barcelony oraz sympatykom ligi hiszpańskiej. Zaciekawi ona z pewnością wszystkich fanatyków piłki nożnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz