wtorek, 20 grudnia 2016

Biało - czarna historiaNiezwykle utytułowany włoski klub i jeden z najlepszych klubów w europie doczekał się spisania swojej historii, zaś jego kibice wydania książki w Polsce. Wydawnictwo Sine Qua Non przedstawia pozycję "Juventus. Historia w biało - czarnych barwach".


Lektura zaczyna się od podziękowań autora, historii Juve w dziesięciu najważniejszych punktach oraz kilkoma słowami od tłumacza, którym jest znany Marcin Nowomiejski, który tłumaczył książki Del Piero, Pirlo, Nedveda czy Buffona (wszystkie wydawnictwa SQN, godne polecenia), zaś kończy się posłowiem, w którym Mateusz Polek opisuje wydarzenia z ery Conte oraz sezony 2014/2015 i 2015/2016.

Książka na swoich z dwóch stron ma spisane imiona, nazwiska i miejscowości wszystkich, którzy zdecydowali się być częścią tej książki, wszystkich chętnych kibiców Juventusu Turyn, którzy przyłączyli się do tego projektu.

Są w niej przedstawione wzloty i upadki klubu, momenty chwały i mroku, opisane najważniejsze wydarzenia z ponad stuletniej historii. Nie tylko zdobywanie Mistrzostwa Włoch, ale także ciężki i trudny temat afery Calciopoli i degradacji klubu. Wzbogacona różnymi wypowiedziami osób związanych z klubem, którzy tworzyli jego losy oraz historiami klubowych legend.

Pozycja zdecydowanie godna polecenia i obowiązkowa na półce fanów Juventusu Turyn, ale także fanów włoskiej piłki nożnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz