czwartek, 29 grudnia 2016

Gole wszech czasów

Najnowszą książką wydawnictwa Egmont są "Gole Wszech Czasów" napisane przez Jarosława Kaczmarka.

Autor razem ze swoimi przyjaciółmi podróżuje po świecie i opowiada dzieciom baśnie, legendy i historyjki zarówno zmyślone jak i z życia wzięte. Jego pasją są opowiadania. Piłka nożna jest źródłem wielu opowieści. Jedną z nich jest właśnie ta książka.

Na początku książki w poszukiwaniu pierwszego gola odwiedzamy Grecję, Chiny, Meksyk, Grenlandię, Włochy, aż wreszcie docieramy do kolebki futbolu - Wielkiej Brytanii.

Autor opowiada o wielu golach. Między innymi są to bramki Ghiggi (który ucieszył Maracanę na Mundialu w 1950 roku), Rahna (RFN pokonało "złotą jedenastkę" Węgier po "Cudzie w Bernie", Garrinchy (jego "spadający liść" i początek fair play), Hursta ("Niewidzialny gol" dający Mistrzostwo Świata), Panenki ("Nieśmiertelny karny"), Ronaldo (i jego gola z "czuba" w Japonii) czy "Rękę Boga" i "Gola stulecia" Maradony powtórzone przez Leo Messiego.

Poznamy także historię Pelego i reprezentacji Dani, która wygrała Mistrzostwa Europy przyjeżdżając z wakacji bez żadnego przygotowania.

Gole opisywane są jakby były na żywo komentowane, co powoduje emocje i przeżywanie bramek na nowo. Bez takich zabiegów, takie książki i opowiadania, nie miały by sensu i byłyby pozbawione emocji.
W książce znajdziemy także wiele infografik, które ilustrują akcje na boisku.

Posłuchajcie sami opowieści o niesamowitych golach i bohaterach stadionów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz