wtorek, 13 grudnia 2016

Kibice i okoliceWydawnictwo The Facto opublikowało jakiś czas temu już, książkę Krzysztofa Prendeckiego (fana piłki nożnej i doktora socjologii) pt.: "Kibice i okolice".


Książka zaczyna się wstępem, w którym autor "śnił" o czystej, prawdziwej, spokojnej piłce nożnej, bez afer, korupcji, odpowiednim zaangażowaniem kibiców, piłkarzy i spokojeu w sektorach na stadionie. Po tcyhrze zdaniach znajduje się całkiem trafne zdanie, które opisuje to, co przeczytamy w książce: "No, ale w końcu się obudziłem i to, co zobaczyłem, opisałem w tej książce."

Leksykon liczy 200 stron. Zapisano w niej nieco ponad 80 haseł, które związane są z piłką nożną, kibicowaniem na stadionach, a takze życiem pozaboiskowym kibiców (prędziej w sumie kiboli).

Należy zwrócić uwagę, że lektura ta, a właściwie niektóre jej rozdziały np. przekleństwa, nie nadają sie do czytania przez dzieci. Są przeznaczone dla dorosłych powyżej 21 roku życia.

Z ksiażki dowiemy sie wielu ciekawostek takich jak np. komu kibicował Osama bin Laden, kibice którego z zespołów kibicują najgłośniej, ktory rok mamy według kościoła i wyznania Diego Maradony czy którzy kibice usłyszeli, ze są brzydcy jak... Fiat Multipla.

Ksiażka zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich kibiców, kiboli i fanów, którzy nie potrafią opuścić meczu swojej ukochanej drużyny. Lektura obowiązkowa na półce każdego chooligana.

Mimo tego, iż została wydana w 2012 roku, śmiało można ją czytać nawet teraz, bądź w przyszłości, ponieważ treść nie ma większego wpływu na czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz