środa, 21 grudnia 2016

Nedved - Legenda JuveDzięki wydawnictwu Sine Qua Non powstała książka kolejnej legendy piłki nożnej. Była gwiazda Sparty Praga, Lazio Rzym i Juventusu. Obecnie jeden z działaczy Starej Damy. Czech, który ma na koncie nawet Złotą Piłkę. Mowa oczywiście o wielkiej postaci, jaką niewątpliwie jest Pavel Nedved.


Książka "Pavel Nedved. Piłkarze odchodzą mężczyźni zostają" jest autobiografią piłkarza. W napisaniu książki i pomocy w wydaniu uczestniczył pisarz i dziennikarz Michele Dalai.

Tytuł nawiązuje do czasów gry w Juventusie, kiedy to wyszła na jak cała afera Calciopoli, w której Juve spadło do Serie B. Wówczas z zespołu odeszły wielkie gwiazdy, ale też kilku zostało. W tej grupie był między innymi Nedved, który mówiąc "Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają" pokazał jakim jest człowiekiem i jak bardzo oddany jest drużynie i kibicom.

Jeśli mowa o fanach, Pavel oczywiście chce mieć trochę prywatności, dlatego często podróżuje w takie miejsca jak USA, gdzie jest mniej rozpoznawany. Jednak z kibicami ma dobre relacje i z chęcią rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Wyraz wielkiego oddania zespołowi pokazał odrzucając ofertę odwiecznego wroga - Interu i Mourinho.

"Napisanie tej książki sprawiło mi wiele radości i było pięknym doświadczeniem." - pisze piłkarz, który opowiada w książce o swoich przemyśleniach, wyrażaniu emocji, życiu prywatnym i sportowym. Zawodnik ma nadzieje, że książka zainteresuje ludzi. Myślę, że udała mu się ta sztuka.

Lektura kończy się słowami Andrei Agnelli'ego - prezydenta Juventusu oraz statystykami kariery zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej oraz statystykami osiągnięć indywidualnych. Wstęp do polskiego wydania należy do jednego z redaktorów polskiego portalu o Bianconeri.

Co sprawiło, ze doczekał się potomstwa? Czemu Jan Koller odmówił Sparcie? Co czuł będąc wykluczony z finału Ligi Mistrzów? O wielu ciekawostkach dowiemy się czytając książkę. Mowa jest także o "sombrero" w wykonaniu Cafu, którego ofiarą padł Nedved, który przyjął to jako zaszczyt, a nie upokorzenie.

Książka zdecydowanie godna polecenia nie tylko kibicom Juventusu, ale także fanom piłki nożnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz