niedziela, 8 września 2019

Sport zza krat

Wakacje i urlop szybko minęły, jednak mimo to udało mi się skończyć lekturę pt.: "Sport zza krat" autorstwa Piotra Dobrowolskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Harde.

Autor znany nie tylko z pracy jako dziennikarz sportowy w Super Expressie, ale przede wszystkim jako autor książki "Terlecki. Tragiczna historia jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce" (KLIK) oraz jako współautor biografii "Moja Spowiedź" Dawida Janczyka, o której również pisałem TUTAJ.

Autor pokazuje jak szybko można stracić wszystko i spaść na sam dół mając dosłownie wszystko: pieniądze, sławę i karierę. Jednak w lekturze ukazane jest także to, jak nawet za więzienną kratą można być człowiekiem, trenować, starać się, aby po wyjściu być innym człowiekiem i wrócić do sportu.

Niestety nie wszyscy zgodzili się, aby z Piotrem Dobrowolskim porozmawiać o swoim losie. Niektórzy, jak na przykład Sypniewski, Pudzianowski, Oświęcimski czy Szpilka odmówili udzielenia wypowiedzi dla książki.

Jednak wielu z nich się także zgodziło. Przeczytamy tu o losach nie tylko piłkarzy, ale także bokserów, szermierzy, zapaśników czy zwykłych działaczy.

W książce kilka ciekawostek i kulisów spraw. Poznamy także życie więzienne i panujące tam warunki. Wiele z rozpraw było już dawno temu i usłyszało się o nich niemal wszystko. Ot takie przypomnienie o tych którzy na ścieżce kariery się pogubili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz