niedziela, 6 września 2020

Album na 70-lecie Motoru Lublin

Kurier Lubelski informuje, że z okazji 70-lecia Motoru Lublin, które przypada w tym roku zostanie stworzony specjalny album, w którym zostanie zawarta cała historia klubu.

Autorem albumu jest redaktor Andrzej Szwabe. Wydanie powstanie dzięki współpracy Kuriera Lubelskiego i miasta Lublin.

Historia klubu została spisana chronologicznie, od powstania w 1950 roku, aż do tegorocznego awansu zespołu do drugiej ligi. Ponadto wiele zdjęć, faktów, wydarzeń, ciekawostek. Hołd dla zawodników, trenerów i działaczy z różnych pokoleń.

- "Starałem się przypomnieć kibicom wszystko. Historia zespołu od pierwszych sezonów po tegoroczny awans wraz z sylwetkami ludzi związanymi z klubem. Przewinęło się mnóstwo osób. Wiem, że nie udało mi się wymienić wszystkich, ale objętość albumu też jest ograniczona. Skupiłem się na postaciach sztandarowych dla Motoru" - mówi autor.

- "Andrzej Szwabe chyba jak nikt inny zna historię Motoru. Cieszę się, ze w dobie internetu powstanie książka w tradycyjnej formie. Jesteśmy przekonani, że każdy fan Motoru będzie chciał mieć ją na półce. Zdjęcia są najlepszą pamiątką. Znajdziemy tu fotografie, tablice informacyjne i setki innych pamiątek" - dodaje prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Premiera albumu zaplanowana jest na grudzień, tak aby zbiegła się z rocznicą powstania klubu.

źródło: kurierlubelski.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza