środa, 30 grudnia 2020

Ilustrowana historia Juventusu

Wydając album prezentujący ilustrowaną historię Juventusu wydawnictwo Sine Qua Non ponownie wyszło naprzeciw fanom Juve dając im nie lada gratkę. To kolejna obowiązkowa pozycja kibica spisana przez kibica, co również jest tu plusem.

Dla fanów Starej Damy coś bardzo wartościowego, co posiadać muszą. Jeśli macie już historię Juve spisaną przez Adama Digby'ego to album ten będzie jej doskonałym uzupełnieniem. U mnie dołącza on do Ilustrowanej historii FC Barcelony oraz innych książek Juve z SQN.

Już na wstępie, który należy do Buffona i Elkanna dowiadujemy się kim są autorzy oraz jak wielką pasją darzą swój ukochany klub. Nieco więcej o nich przeczytamy na końcu, gdzie sami opisali swoją miłość i przywiązanie do barw tworząc film.

Początek to ciekawie spisana historia rodu Agnellich w postaci drzewa genealogicznego. Na końcu zaś znajdziemy statystykę w postaci wielu pucharów, ale przede wszystkim opis 38 scudetto - fotografia drużyny, skład oraz wyniki wszystkich spotkań. To głównie opowieść o dążeniu do trzeciej złotej gwiazdy.

Nie ma tu suchych faktów, dat i opisów meczów. Znajdziemy jednak na pewno próby wyjaśnienia charakteru klubu oraz emocji z nim związanych. To opowieść o jednej wielkiej rodzinie - i to dosłownie, ponieważ wiele miejsca poświęcone jest rodzie właścicieli z roku Agnellich.

Album wypełniony niespotykanymi i ciekawymi fotografiami ukazującymi wiele przeżywanych emocji zarówno tych radosnych jak i smutnych piłkarzy, trenerów i właścicieli nie tylko na boisku, ale także i poza nim. 

Ponadto wiele wypowiedzi o swoim przyjściu do klubu i obecnej w nim sytuacji takich piłkarzy jak Buffon, Del Piero, Nedved, Ravanelli czy Chiellini.

To nie jest książka, którą zabierzemy do pociągu. Nie tylko z racji swoich wymiarów i wagi. To pozycja, z którą trzeba usiąść w salonie przy rodzinnym stole i delektować się nim. To gigantyczny liczący niemal czterysta stron album będący obowiązkową pozycją na półce Juventinich ale i nie tylko, który w swej twardej okładce prezentować się będzie znakomicie.

Ilustrowaną historię Starej Damy znajdziecie w największej internetowej księgarni sportowej LaBotiga.pl TUTAJ. Dostępna jest także w wielu atrakcyjnych pakietach nie tylko z innymi książkami ale także takimi gadżetami jak klubowe poduszki czy prześcieradła - KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz