czwartek, 20 maja 2021

Wspominając Maradonę...

Wydawnictwo Rebis po dłuższej przerwie powróciło do książek piłkarskich, czego efektem jest pozycja dziennikarza Julio Ferrer'a pt.: "D1ego. Bóg Futbolu", która w kwietniu miała swoją premierę.

Jest to książka, która została przygotowana z okazji sześćdziesiątych urodzin Diego Armando Maradony. Niestety do druku została oddana na chwile przed przedwczesną śmiercią Argentyńczyka. 

Pozycja ta złożona jest z wypowiedzi bodajże 81 osób, jeśli dobrze policzyłem. Każdy z nich (przyjaciele, trenerzy, dziennikarze, koledzy z boiska) opowiada jak poznał Diego i opisuje swoje relacje z nim. 

To nic innego jak laurka dla jednego z najlepszych piłkarzy wszechczasów. To hołd złożony Maradonie. Nie znajdziemy zatem tutaj niczego złego o Diego. Na próżno szukać afer, kokainy czy dopingu. Same dobre słowa i jak sam tytuł głosi, wiele porównań jest do Boga.

Niemniej jednak ta książka to także wiele ciekawostek. Niekiedy pewnie wybielonych, ale zapewne prawdziwych. Każdy z bohaterów książki dzieli się jakimiś anegdotami z życia "Pelusy" oraz swojej przyjaźni z nim. 

"D1ego. Bóg futbolu" dostępna jest na OFICJALNEJ STRONIE WYDAWCY, gdzie możecie ją kupić zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Dla niezdecydowanych dostępny jest także darmowy fragment. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz