sobota, 17 lipca 2021

Czar wspomnień stu reprezentantów

90 minut, 100 postaci, 100 wspomnień, 650 stron i niecałe 1.5 kilograma. Tak w skrócie można opisać księgę kibica reprezentacji Polski wydaną przez wydawnictwo Sine Qua Non. 

"Moje najważniejsze 90 minut" napisali Jacek Janczewski oraz Emil Kopański. Obaj panowie pracują w Departamencie komunikacji i Mediów PZPN oraz na portalu Łączy Nas Piłka. Siedzą zatem w tym środowisku, a co za tym idzie są odpowiednimi dziennikarzami na książkę o polskiej piłce.

Jest to projekt wykonany na 100-lecie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest zatem oficjalnym produktem licencyjnym PZPN.

Setka byłych piłkarzy reprezentacji Polski opowiada o swoich wspomnieniach. A właściwie każdy z nich o jednym meczu, który najbardziej wykuł mu się w pamięci. Niektóre z nich, te ważniejsze się oczywiście powtórzą, ale na pewno związane z danym pojedynkiem przeżycie już nie.

Wbrew pozorom, tą cegłę, że tak się wyrażę, bo liczy aż 650 stron czyta się dość szybko. Właściwie więcej jest w niej zdjęć, biogramów czy krótkich statystyk meczowych niż tekstu. Dla każdej osoby poświęcono od dwóch do czterech stron.

To nie tylko tytułowe 90 minut ale kilka zdarzeń około meczowych oraz anegdot i opowieści.

Gruba wielka księga została oprawiona w ładną twardą okładkę. Wizualnie prezentuje się świetnie. Na pewno da fanów naszej kadry pięknie będzie się prezentować na półce wśród innych biało-czerwonych gadżetów. Na pewno fajny pomysł na prezent.

Opisaną pozycję znajdziecie na LaBotiga.pl w wersji PAPIEROWEJ oraz ELEKTRONICZNEJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz