środa, 13 października 2021

"Jedną nogą w finale". I to dosłownie

AMP Futbol w Polsce może nie jest jeszcze aż tak bardzo popularny, ale dzięki brązowemu medalowi Mistrzostw Europy na pewno zyskał na popularności. Swoją cegiełkę jeśli chodzi o rozwój dyscypliny dodaje wydawnictwo Sine Qua Non.

Właśnie wyszła bardzo ciekawa książka, która składa się ze zbioru wywiadów i reportaży przygotowanych przez dwunastu dziennikarzy. Przeczytamy historie założyciela tej dyscypliny, kapitana reprezentacji, zawodników czy trenerów.

"AMP Futbol. Jedną nogą w finale" (swoją drogą jakże trafny i mocny tytuł), bo o niej mowa jest tzw. cegiełką. Całkowity dochód z jej sprzedaży trafi do Stowarzyszenia Amp Futbol. W związku z czym warto ja kupić nie tylko dlatego że jest ciekawa, ale właśnie dlatego że wspiera szczytny cel.

Gdy czytamy o niektórych wypadkach jak chociażby ten Maćka Wielebińskiego to aż ciarki po plecach przechodzą. Z drugiej strony możemy też się uśmiechnąć, ponieważ ci zawodnicy mają wielki dystans do siebie i potrafią z siebie żartować. Czarny humor, przyznam szczerze, trzyma się ich.

Ponadto od takich osób można wiele się nauczyć. Między innymi podejścia do życia, motywacji, woli walki czy optymizmu. Sporo przesłanek i mądrych życiowych porad. Przeczytamy o tym jak amputacja zmieniła ich życie.

Niektórzy z nich na pewno wydają się sprawniejsi niż ci sprawni. Jakkolwiek to brzmi, ale oglądając ich mecze... czapki z głów. Niektórzy mając dwie nogi nie potrafią tak podać, strzelić czy dośrodkować. 

Książka zdecydowanie godna polecenia. I to nie tylko fanom sportu, ale każdemu człowiekowi, szczególnie tym, którzy nie doceniają tego co mają. Możecie ją nabyć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz