wtorek, 29 marca 2022

Reportaż: Polacy na Igrzyskach

Wydawnictwo Agora prezentuje najnowszą sportową książkę, którą jest debiutancki reportaż Daniela Lisa pt.: "Stulecie przeszkód. Polacy na Igrzyskach". 

Na początek w oczy rzuca się okładka, która prezentuje Stanisława Walasiewicza, który rzuca dyskiem podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles. Szara twarda oprawa z nutką kolorów olimpijskich ciekawie się prezentuje.

Wielka wiedza autora dopełniona jest tutaj licznymi rozmowami ze sportowcami oraz zdjęciami, na początku nawet starymi i czarno - białymi, później kolorowymi, co czyni książkę jeszcze ciekawszą.

Reportaż ma ciekawy historyczny przegląd, od Igrzysk w Paryżu, które odbywały się w 1924 roku, aż to Tokio 2020, które ze względu na pandemie odbywały się rok później.

Wszystko również ujęte w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym i politycznym. Poruszone zostaną tematy między innymi homoseksualizmu, zamachu w Monachium czy pandemii. 

Przeczytamy również o przeszkodach z jakimi muszą mierzyć się sportowcy. Oprócz ciężkiej pracy, wielu godzin treningów są to również wielkie wyrzeczenia. Nie zabraknie tematu paraolimpiady i jej rozwoju w Polsce.

W samej lekturze, która liczy niecałe pięćset stron wiele ciekawych materiałów i historii, faktów i dokumentów, poznamy losy wielu sportowców. Dla fanów Igrzysk Olimpijskich jest to na pewno nie lada gratka i pozycja obowiązkowa. 

Pozycję tą znajdziecie na KulturalnySklep.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz