poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Adrenalina - rozliczenie Ibry

Dzięki Wydawnictwu Sine Qua Non mamy możliwość ponownego posłuchania Zlatana Ibrahimovicia. Wyszła bowiem jego najnowsza autobiografia pt.: "Adrenalina". 

To trzecia książka Szweda, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Jako pierwsza była "Ja, Ibra" (2012 rok), świetna pozycja z wieloma anegdotami z życia zawodnika. W końcówce 2019 roku ukazało się albumowe wydanie pełne zdjęć pt. "Ja, futbol".

"Adrenalina" zaś to autobiografia, która jest rozliczeniem się z karierą, podsumowaniem jej, opisem doświadczeń i spojrzeniem na wszystko z innej już perspektywy - nie tylko piłkarza, ale również ojca. 

Przeczytamy o tym jak bardzo zmieniło się jego podejście do gry, kontuzji, życia, postawy na boisku czy do kolegów z boiska. Oczywiście nie zabraknie masy anegdot, wielu zarówno szokujących jak i zabawnych.

To dziennik dorosłej osoby, która rozliczając się z przeszłością patrzy w przyszłość, śmiało, aczkolwiek z pewnym małym strachem. Co będzie robił po zakończeniu kariery? Tego na pewno się nie dowiemy, bo sam jeszcze tego nie jest w stanie przewidzieć. 

Książka kończy się zdaniem: "Chcę zagrać na nadchodzącym mundialu". No niestety Zlatan, ale nie będzie ci to dane.

Pozycja, jak w zasadzie każda z trzech zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich fanów piłki nożnej. Możecie ją nabyć w wersji ELEKTRONICZNEJ oraz PAPIEROWEJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz