środa, 21 grudnia 2016

Historia Realu MadrytReal Madryt kilka dni temu przegrał z FC Barceloną na Camp Nou w pojedynku ligowym. Dzięki współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non, oglądając to spotkanie miałem już w ręku książkę opisującą historię Królewskich.


Książka rozpoczyna się przedmową hiszpańskiego dziennikarza, eksperta od hiszpańskiej piłki w telewizji SkySports, wstępem jednego z redaktorów polskiej strony o Realu oraz prologiem autora. Lekturę kończy posłowie dziennikarza El Paris oraz statystyki Królewskich. Okładki zdobią zdjęcia składu z 2004 i 2014 roku oraz klubowy hymn.

Jak to się mówi, Real albo się kocha, albo nienawidzi. Wiadoma jest odpowiedz na to pytanie każdego kibica FC Barcelony, moja również jest jednoznaczna. Jednak przyciągnął mnie fakt, że jest pisana przez Brytyjczyka.

Autor książki – Phil Bill jest anglikiem, który od kilkunastu lat mieszka w Hiszpanii, a konkretniej w San Sebastian. W związku z czym nie jest Hiszpanem, ani zagorzałym fanem Realu. Książka jest zatem pisana z ciekawej perspektywy obserwatora. Co za tym idzie książka jest obiektywna. Rdzeniem książki są osobiste poglądy autora wzbogacone kilkoma wywiadami.

Lektura obrazuje historię Królewskich od powstania aż do teraźniejszości. „W drodze po La Decime”… Teraz już wiemy, ze ten upragniony dla Madridistów Puchar wreszcie trafił w ręce klubu.
W książce opisane są takie postacie jak Di Stefano, Puskas, Sanchez, Raul, Zidane, Ronaldo, czy Butrageno i Bernabeu, którym poświęcono cały rozdział. Swój rozdział miał także Mourinho oraz po części Beckham.

W historii Realu Madryt musiały się pojawić informacje dotyczące miedzy innymi Barcelony, ponieważ są to dwa kluby, które nieustannie od lat rywalizują i to je najbardziej się porównuje. W związku z tym kilka faktów również o Barcelonie się dowiadujemy.

Jest to pozycja obowiązkowa na półce wszystkich kibiców stołecznego klubu, ale także warta przeczytania dla innych fanatyków hiszpańskiej piłki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz