sobota, 17 grudnia 2016

Simeone - mecz po meczu


Diego Simeone to klasa sama w sobie. Wielki piłkarz między innymi Sevilli, Atletico, Interu czy Lazio. Już jako piłkarz wiedział, ze chce być trenerem, na boisku był liderem. Od 2011 szkoleniowiec Atletico Madryt, z którymi zdobywa największe sukcesy w karierze trenerskiej. Jego zespół gra coraz lepiej i pobija klubowe rekordy.


Książka zaczyna się od notki do drugiego wydania hiszpańskiego. Następnie znajduje się wstęp z odpowiedzią na pytanie dlaczego i jak powstała książka. Wstęp należy do dobrze znanego wszystkim Luisa Aragonesa, byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

W książce znajduje się także dział poświęcony najważniejszym cytatom trenera. Książka się kończy dodatkami w postaci spotkań o Puchar Króla w sezonie 2012/2013, o lidze hiszpańskiej 2013/2014, oraz lidze mistrzów 2013/2014.

Trzy dodatki o których wspomniałem są autorstwem dziennikarza, który wiele godzin poświecił na rozmowę z Simeone. Przedstawiają one wydarzenia z punktu widzenia szkoleniowca.

Książka opowiada o zasadach jakimi kieruje się Diego. Większość poparta jest przykładami z życia piłkarza czy trenera. Podane są wzorce i idole od których El Cholo się uczył i wyciągał jak najwięcej.

Książka ma narracje pierwszoosobową. "Jest skierowana do szerokiej grupy czytelników bez względu na to czy są fanami piłki nożnej czy nie. Rady Simeone można zastosować w każdej dziedzinie życia."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz