poniedziałek, 4 stycznia 2021

Był sobie piłkarz...

Dzięki współpracy z wydawnictwem Ringier Axel Springer kolejną książką, która trafiła w moje ręce jest pozycja Antoniego Bugajskiego pt.: "Był sobie piłkarz...", która opowiada o osiągnięciach, przygodach i doświadczeniach wielu piłkarzy.

Autorem jest dziennikarz Przeglądu Sportowego, który w 2006 roku był współautorem książki "Biało - Czerwone Mundiale".

Teraz na jego konto trafia książka, w której autor opisuje losy i historyjki czterdziestu piłkarzy. Do każdego z nich po 3-6 historii. Łącznie zatem w książce znajdziemy nieco ponad 200 różnych ciekawych opowieści.

Z większością piłkarzy autor rozmawiał osobiście. Jeśli nie było takiej szansy wówczas rozmowy zostały przeprowadzone z trenerami, działaczami bądź kolegami z boiska. Losy każdego z zawodników kończy ich krótki biogram.  

"Niezwykłe historie zawodników nie tylko w pierwszych stron gazet". Po pierwsze nie znajdziemy tu losów między innymi o Bońku czy Deynie, ale mniej znanych i równie dobrych zawodników. Po drugie wiele opowieści jest nieznanych. 

Historie uciekinierów z Polski, ściganych przez KGB, chronionych przez FBI, służących w Wehrmachcie, zrzekających się obywatelstwa, kontuzjach łamiących karierę, obserwujących przez Guusa Hiddinka czy szkolących Olivera Kahna. Wiele naprawdę ciekawych tekstów.

Książka zdecydowanie godna polecenia wszystkim sympatykom polskiej piłki nożnej. Dzięki niej fani będą mogli odświeżyć lub poznać losy niektórych zapomnianych już polskich gwiazd. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza