niedziela, 28 marca 2021

Nowa edycja "Ręki Boga" Jimmy Burnsa

Dzięki wydawnictwu Albatros trafiła do mnie książka pt.: "Maradona. Ręka Boga". Jest to nowe wydanie biografii Diego Maradony, która stała się prawdziwym bestsellerem. Nowa jej odsłona zawiera nieopublikowane dotąd materiały.

Autorem książki jest dobrze znany w Polsce dziennikarz Jimmy Burns, który słynie do dobrego pióra. W naszym kraju ukazały się do tej pory jego dzieła w postaci takich pozycji jak "Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego", "Piłkarska furia. Podróż przez hiszpański futbol" czy "Barça. Życie, pasja, ludzie".

W książce opisanych jest zaledwie kilka meczów z całej kariery Diego. Lecz nie o to autorowi chodziło. Argentyńczyk ukazany jest tu na tle społecznym, politycznym i religijnym. Burns rozprawia się z mitami, legendami oraz pisze o interesach i przesądach.

Autor musiał zwiedzić niemal pół świata, żeby dotrzeć do wielu miejsc, w których przebywał Maradona. Od przedmieść Buenos Aires, slumsy przez Barcelonę i Neapol, aż do Meksyku. Rozmawiał nie tylko z agentami piłkarza, lekarzami i trenerami, ale także z jego rodziną i przyjaciółmi. 

Lektura w pełni ukazująca drogę i życie "boskiego Diego". Z nędzy i piekła, przez niebo, aż znowu do piekła można by powiedzieć. Od życia w nędzy bez wody i prądu, przez sławę i bogactwo po narkotyki, uzależnienia i choroby. Od matki i ojca, przez żonę i dzieci aż po kochanki i przelotne romanse.

Czytelnik dowiaduje się i może uczyć na błędach. Zobaczymy jak łatwo o fałszywych przyjaciół będąc sławnym oraz jak szybko z bogatego można stracić majątek, jak łatwo się stoczyć mając złe towarzystwo.

Książka zdecydowanie godna polecenia dla każdego fana piłki nożnej. Każdy powinien poznać prawdziwego Maradonę, to kim był i jaki był. Każdy powinien mieć egzemplarz piłkarza uznawanego za jednego z najlepszych w historii futbolu.

Opisaną pozycję możecie nabyć na oficjalnej stronie wydawnictwa Albatros zarówno w wersji papierowej jak i ebooka i audiobooka klikając TUTAJ.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza