poniedziałek, 22 marca 2021

Rebis zapowiada wspomnienia o Maradonie

Po śmierci Diego Armando Maradony mogliśmy spodziewać się zapowiedzi wielu książek o nim. Sam szczerze mówiąc na to czekałem i co ciekawe oczekiwania nie trwały zbyt długo. Mamy marzec i trzecią zapowiedź.

Tym razem Dom Wydawniczy Rebis zapowiada niezwykłą książkę, która została przygotowana z okazji 60 urodzin piłkarza i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią Diego.


Lektura jest podróżą przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały go na różnych etapach jego kariery, od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji, najpierw jako piłkarz, a następnie trener. O Maradonie opowiadają między innymi: César Luis Menotti, Claudio Caniggia, Javier Mascherano, CarlosValderrama, Nery Pumpido, Ubaldo Fillol, Careca, Alemäo, Gianfranco Zola, Bernd Schuster czy Davor Šukeri.

Autorem książki jest dziennikarz, pisarz i nauczyciel - Julio Ferrer. Wstęp do lektury zaś należy do słynnego trenera przygotowania fizycznego Maradony w latach jego gry w Barcelonie, Napolii w reprezentacji Argentyny - Fernando Signorini'ego.

Premiera książki "D1EG0. Bóg futbolu" zaplanowana jest na 4 maja.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza