poniedziałek, 7 czerwca 2021

Nowa seria, nowe książki - zapowiedź i wywiad!

Już po dołączeniu Yvette Żółtowska-Darska do załogi wydawnictwa Sine Qua Non młodsi czytelnicy mogli sobie ostrzyć zęby na nowe pozycje. Po premierze nowego Ronaldo, która miała miejsce pół roku temu nadszedł najwyższy czas na nowe pozycje. Z tej okazji porozmawiałem z autorką. 

Powstała całkiem nowa seria książek, dzięki której te pojawiać mają się częściej.

- "WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ” to zupełnie nowa seria. Mniejszy format, 160 stron, rysunki na całą stronę, wkładka fotograficzna. I nowa cena okładkowa  - 29,99 zł, w internecie - mniej. Serią tą wraz w moim wydawcą wychodzimy naprzeciw nowym, młodszym czytelnikom. Tym, którzy nie „wychowali się” na moich wcześniejszych książkach. W naszym zamierzeniu książki z serii WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ mają ukazywać się częściej, wychodzić po dwie naraz. Zachęcać do kolekcjonowania"

Czy książki będą pisane w takim samym stylu jak poprzednie?

- "I tak, i nie. To dalej jest mój styl i pomysł na historie o piłkarzach -  opowieść z akcją od urodzenia do dziś, z naciskiem na dzieciństwo i młodość. Z drugiej strony - narracja jest szybsza. Tekstom towarzyszą większe rysunki niż poprzednio. Bardziej niż uzupełniają się z tekstem. Jest też (to już „sprawka” Jacka) większa dawka wiedzy klubowej czy reprezentacyjnej."

Bohaterami pierwszych książek z serii "WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ" są Virgil van Dijk oraz Kylian Mbappe. Czemu akurat oni?

- "Powodów jest kilka. Raz, Mbappé to napastnik, van Dijk - obrońca. Na swoich pozycjach i wśród swoich rówieśników są najlepsi. Dwa, bo są na topie i mają kolosalne osiągnięcia. Trzy, są „świezi”, jeszcze nie ma o nich książek. Młodzi czytelnicy, z reguły gracze w Fifę, są ich bardzo ciekawi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że historie obu tych piłkarzy są krańcowo różne. Jeden jest „cudownym dzieckiem futbolu” od urodzenia (tata piłkarz, przybrany brat piłkarz, mama piłkarka ręczna), a kolejka chętnych klubów ustawiała się po niego, odkąd skończył kiedy 10 lat. Drugi - do wszystkiego dochodził sam, latami. Mało tego. Klub, w którym się wychował i grał w przez 9 lat, Willem II Tilburg, na koniec mu brutalnie podziękował. Zresztą do van Dijka mam wielką osobistą sympatię. Po prostu uwielbiam go. Nie tylko jako piłkarza, ale też człowieka. Uważam, że jego droga życiowa może być modelem dla młodych.""

Biografie zostały napisane we współpracy z dziennikarzem Jackiem Sarzałą.

- "Tak. Napisałam je wspólnie z Jackiem, moim wieloletnim już przyjacielem. Jest znakomitym dziennikarzem sportowym, który od pierwszej książki, czyli „MESSIEGO”, konsultował moje teksty. Z którym miałam już na koncie dwie książki i z którym najnormalniej w świecie bardzo lubię pracować. Do tej pory rzeczywiście pisałam głównie samodzielnie. Niestety rezultat był taki, że od chwili, gdy zaczynałam pisać, do momentu premiery upływało za dużo czasu. Moje książki są bardzo czasochłonne. Dlatego ta seria ma być „szybkoreagująca”. Młodzież nie lubi czekać. Stąd pomysł współautorstwa"

Książkę  "Van Dijk. Holenderska skała" możecie kupić zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej TUTAJ, zaś "Mbappe. Nowy książę futbolu" TUTAJ.

Poniżej zaś prezentuję kilka fotek z książki, które przyznajcie, robią wrażenie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz