czwartek, 4 listopada 2021

Mbappe i Van Dijk rozpoczęli nową serię

W czerwcu swoje premiery miały dwie biografie chyba najlepszego napastnika oraz obrońcy na świecie. Wydawnictwo Sine Qua Non wyszła na przeciw najmłodszym, by mogli poznać bliżej swoich idoli. Mowa o takich piłkarzach jak Kylian Mbappe i Virgil van Dijk.

Niezwykle ceniona i znana ze swoich serii książek dla najmłodszych - Yvette Żółtowska - Darska wybrała wspomnianych wyżej zawodników na pierwszych bohaterów swojej nowej serii - "Wydarzyło się naprawdę".

Jest to całkiem nowa seria, nowy image, inny rozmiar książki i wydaje mi się, że więcej tekstu i mniej obrazków niż w poprzednich, ale mylący w tym przypadku może być mniejszy rozmiar. Tak czy inaczej nowa seria, wraz z Jackiem Sarzało, bo o nim nie wspomniałem, została rozpoczęta.

Bardzo fajna opcja z doborem właśnie Francuza i Holendra. Po pierwsze o żadnym z nich nie ma jeszcze w Polsce biografii, po drugie są aktualnie na topie. Z drugiej strony jeden jest napastnikiem - drugi obrońcą, jeden w wieku 20 lat debiutował w najlepszej lidze w kraju, a drugi był już mistrzem świata. 

Obie książki kończą się wkładką zdjęciową, ciekawostkami i biogramem. Na koniec biografii Van Dijka znajdziemy wstęp i początek pierwszego rozdziału Mbappe, zaś biografie Francuza kończy wstęp do Van Dijka. 

Przeczytamy tu w skrócie o dzieciństwie i karierze obu piłkarzy zarówno w klubie jak i reprezentacji. Ponadto, jak w każdej serii, kilka smaczków w postaci wiedzy ogólnej typu historia miasta, jakaś legenda czy coś z polityki.

Na pewno obie godne polecenia dla najmłodszych. Prosty przystępny język, wymowa podana w nawiasach ułatwia dzieciom czytanie. Jeżeli chcecie w prosty i szybki sposób opowiedzieć dzieciom, bądź poczytać na dobranoc historie najlepszych piłkarzy - te pozycje będą się zdecydowanie nadawały.

Obie biografie dostaniecie w dobrych cenach, bo nie kosztują nawet 20 zł, obie wyszły również w wersji elektronicznej w postaci e-booka.
Mbappe - wersja PAPIEROWA LUB ELEKTRONICZNA
Van Dijk - wersja PAPIEROWA LUB ELEKTRONICZNA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz