poniedziałek, 23 maja 2022

Remanent Jerzego Chromika Tom 2

Jeden z najlepszych dziennikarzy i publicystów wydających książkę w najlepszym i największym wydawnictwie sportowym w Polsce. To połączenie wręcz idealne. Jednym słowem wyszedł już drugi tom wyczekiwanego Remamentu, który ukazał się w ramach serii SQN Originals.

Tom pierwszy cieszył się ogromnym zainteresowaniem i pierwszy nakład bardzo szybko się wyczerpał. Ponadto książka zwyciężyła w kategorii historia w plebiscycie na Sportową Książkę Roku. Kilka słów o tej pozycji pisałem TUTAJ. Jerzy Chromik jest również autorem między innymi obszernego wywiadu z Andrzejem Strejlauem pt.: "On, Strejlau".

Wiemy na pewno że wyjdzie jeszcze jeden tom Remanentu, autor pisał o tym w pierwszej książce. W Remanencie znajdziemy podsumowanie i zbiór najciekawszych tekstów Pana Jerzego. Pewnie nie wszystkich, ponieważ aby uwiecznić teksty z ponad czterdziestoletniej kariery dziennikarza potrzeba by było pewnie setek tomów.

Remanent 2 został wydany z okazji 101 rocznicy urodzin trenera Kazimierza Górskiego. To właśnie o Trenerze Tysiąclecia przeczytamy najwięcej. Książka, którą w sumie można nazwać swego rodzaju hołdem zaczyna się od "Kalendarzy Kazimierza Górskiego", w których ciekawie rok po roku opisane jest życie trenera.

Podobnie jak w pierwszej części, tym razem również znalazły się wywiady. Tym razem rozmówcami byli między innymi Ćmikiewicz, Gmoch, Tomaszewski czy Lubański. Większość była przeprowadzona w latach 80 i 90, ale są też i nowsze jak choćby ten z Grzegorzem Lato z 2020 roku.

Ponadto nie zabrakło miejsca dla korespondencji z Mistrzostw Świata we Włoszech, które odbywały się w 1990 roku. Wówczas Jerzy Chromik był tam jako wysłannik "Sportowca".

Obszerny tom, ponieważ liczy niecałe 560 stron. Mimo wszystko teksty są bardzo ciekawe i wciągające. Dodatkowo twarda oprawa robi wrażenie. Nie wiem jak Wy, ale czekam na obiecany trzeci tom. Zdecydowanie godna polecenia fanom sportu.

Remanent 1 możecie kupić TUTAJ, zaś Remanent 2 TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz