czwartek, 4 sierpnia 2022

Biblia Piechniczka

Jedną z najnowszych książek piłkarskich wydanych przez Wydawnictwo Sine Qua Non jest "Bezkompromisowa biografia" Antoniego Piechniczka autorstwa Pawła Czado i Beaty Żurek. 

To prawdziwa biblia i kompendium wiedzy o jednym z najlepszych selekcjonerów reprezentacji Polski. Księga liczy ponad 570 stroni kończy się aneksami w postaci licznych statystyk.

Antoniego Piechniczka chyba przedstawiać nikomu nie trzeba. Młodsi kibice na pewno o nim nie raz słyszeli, a starsi pewnie obraziliby się gdyby ich zapytać czy o nim słyszeli. 

Książka zaczyna się od rozdziału opisującego Mistrzostwa Świata w Hiszpanii, które były największym sukcesem polskiej piłki reprezentacyjnej. Następnie kolejne rozdziały ułożone są chronologicznie opisując zarówno karierę piłkarską, trenerską, selekcjonerską jak i polityczną czy pracę w PZPN.

Na koniec, a właściwie to nie zupełnie na koniec, bo ponad sto stron przed zakończeniem rozpoczynają się aneksy w postaci statystyk takich jak mecze reprezentacji za kadencji Piechniczka, piłkarze występujący pod jego wodzą oraz strzelcy bramek a także lista ligowych i pucharowych spotkań. 

Przeczytamy także życzenia dla zawodników występujących na Mundialu w Hiszpanii. Trener wręczał każdemu z nich specjalne karteczki w 2017 roku. Co na nich napisał? Przeczytacie pod koniec lektury.

O trenerze i związanych z nim sytuacjach wypowiada się wielu byłych piłkarzy czy trenerów. Rozmowy, bądź wypowiedzi przeplatają się z treścią autorów. Mogło być więcej ciekawostek zza kulis, choć oczywiście ich nie brakuje. Nie ma jednak opisów jakiś afer czy skandali.

Książka zdecydowanie godna polecenia dla romantyków piłki nożnej i metod Piechniczka. Wielu ludziom kojarzy się dobrze nie tylko z turnieju w Hiszpanii. Niektórym jednak trochę gorzej patrząc na politykę i rządy w PZPN.

Pozycję "Antoni Piechniczek. Bezkompromisowa biografia" znajdziecie w wersji papierowej oraz z gadżetami w postaci kubków i pocztówek na LaBotiga klikając TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz