piątek, 14 kwietnia 2023

Tom 2 Historii Mundiali

Tom pierwszy "Historii Mundiali" Leszka Jarosza został wybrany Historyczną Sportową Książką Roku 2022. Teraz nadszedł czas na kontynuację i tom drugi, który opisuje Mistrzostwa Świata od 1978 do katarskich w 2022.

Tom drugi jest znacznie obszerniejszy, liczy koło dwustu stron więcej. Niemniej jednak opisuje także więcej mundiali. Pierwszy opisywał dziesięć, ten zaś dwanaście. 

Podobnie jak w pierwszym tomie, każdy rozdział zaczyna się od statystyk w postaci miejsca, bramek, sędziów, stadionów i wyników wszystkich spotkań. Później następuje seria faktów, rekordów i ciekawostek dotycząca danych Mistrzostw. 

Ilość szczegółów, ciekawostek, danych jest ogromna. Poziom wiedzy, przygotowanie i widza autora jest imponująca. Za ogrom wykonanej pracy należy się szacunek. 

W książce znajdziemy także dwie wkładki zdjęciowe - tym razem bez czarno białych zdjęć, jak w pierwszym tomie. Ponadto zakładka w formie wstążki na pewno się przydaje. Dodatkowo twarda okładka czyni pozycję tą atrakcyjniejszą. 

Wielkie kompendium wiedzy o Mistrzostwach Świata zdecydowanie godne polecenia każdemu kibicowi piłki nożnej. Szczególnie starszym, którzy pamiętają więcej turniejów od młodszych fanów. 

Podobnie jak w większości książek, również i tą możecie kupić zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej oraz w pakietach z innymi książkami oraz gadżetami w postaci m.in kubków. Wszystko dostępne na LaBotiga.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz