piątek, 19 stycznia 2024

Oczami kibica: Madryt

Do Madrytu z pewnością się nie wybieram i nie pojadę tam inaczej niż na sektor gości. Niemniej jednak chciałem aby opisany poniżej przewodnik trafił w moje ręce i do kolekcji sportowych książek.

Wydawnictwo Sine Qua Non wypuszcza trzeci ciekawy przewodnik kibicowski. Po Barcelonie i Turynie przyszedł czas na Madryt. 

Autorem przewodnika jest Karol Kamiński, który jako dziennikarz jednej z polskich stron o Realu Madryt mieszkał w stolicy przez rok. W związku z tym na pewno jest odpowiednią osobą na to, aby taki przewodnik napisać. 

Jako ciekawostkę mogę dodać, że autor po raz pierwszy na Bernabeu był na meczu finałowym o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną, ja debiutowałem na Camp Nou również w Klasyku i również w finale tych rozgrywek.

Okładkę książki zdobi magiczna i najważniejsza dla Królewskich fontanna Cibeles. To właśnie tam fani świętują najważniejsze wygrane swojego zespołu.

Sporo opowieści, historii i ciekawostek. Ponadto przeczytamy tam nie tylko o Realu Madryt, ale również o Atletico. Niestety na Rayo i Getafe pozostała jedna kartka, no ale pisząc o wszystkim książka musiałaby być co najmniej dwa razy szersza. 

Oprócz miejsc związanych z piłką nożną, znajdziemy opisy wielu zabytków, parków czy punktów widokowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć praktycznych wskazówek dotyczących restauracji czy komunikacji miejskiej. 

Dla kibiców Realu i Atletico lektura na pewno obowiązkowa i warta zakupienia. Możecie zrobić to TUTAJ w wersji papierowej oraz w pakiecie z innymi książkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz