wtorek, 16 stycznia 2024

Oczami kibica: Turyn

Mimo dwóch wizyt we Włoszech, w Turynie mnie jeszcze nie było, nigdy okazji nie było. Okazja natomiast się pojawiła, aby zdobyć przewodnik po tym mieście wydany przez wydawnictwo Sine Qua Non. 

Autorem przewodnika jest Filip Kotowicz z Amici Sportivi, prawdziwy kibic włoskiej piłki oraz Juventusu, który do Turynu od kilku lat lata regularnie. Miasto zatem na pewno zna dobrze, o czym dowiadujemy się czytając lekturę. 

Po co zwiedzać miasto bez przewodnika? Jaki to ma sens skoro spacerując po jakimś mieście nic nie wiemy o zabytkach które oglądamy? Może nawet nie wiemy koło czego przechodzimy. Jeśli nie z przewodnikiem w postaci osoby to jak najbardziej w postaci papierowej.

"Turyn oczami kibica" to doskonały przewodnik zarówno dla zwykłych turystów jak i kibiców. Znajdziemy tu kilka słów nie tylko o miejscach związanych z Juve czy Torino, ale również o parkach, kościołach, muzeach, restauracjach czy innych budynkach. Sporo ciekawych opowieści, legend oraz ciekawostek.

Ponadto, co ważne, sporo praktycznych rad i wskazówek o nabyciu biletów zarówno na mecz jak i zwykłych komunikacyjnych. Nie zabraknie informacji o dojazdach z lotniska do centrum oraz polecanych miejsc, gdzie można dobrze zjeść.

Opisany przewodnik znajdziecie TUTAJ zarówno w wersji papierowej jak i w pakietach z innymi książkami o Juventusie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz