sobota, 9 marca 2024

Autoryzowana historia F1

Dla fanów Formuły 1 ukazała się nie lada gratka. Wydawnictwo Sine Qua Non wydało oficjalny album pt.: "Formuła 1. Ilustrowana historia królowej motorsportu". Fani koło tej pozycji obojętnie przejść nie mogą.

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że jest to oficjalny album i chyba jedyny w Polsce, który sygnowany jest logiem F1. Wydany został z okazji 70-lecia Formuły 1.

Okładkę albumu zdobią znane i znaczące postaci, legendy - Max Verstappen, Lewis Hamilton, Ayrton Senna, Michael Schumacher, Juan Manuel Fanigo, Jim Clark i Alain Prost. Na tylnej okładce znajdziemy nawet Roberta Kubice, o którym w książce za dużo nie przeczytamy, ale jakaś tam drobna wzmianka się pojawiła.

Od lat 50-tych opisana jest tu każda dekada wraz z jej rekordami (to już na koniec). Znajdziemy tu wiele nieznanych historii i faktów, a wszystko to ozdobione wieloma fotografiami, nierzadko czarno - białymi i archiwalnymi.

Ponadto wiele ciekawostek. Zespół mający siedzibę w londyńskim pubie? Bolid mający sześć kół? No i ta ekologia w F1, o której sporo się w ostatnim czasie pisało. Nie zabrakło rzecz jasna kontrowersji i afer takich jak spygate czy crashgate.

Pozycja zdecydowanie godna polecenia i obowiązkowa dla fanów Formuły 1. Nie ma jej w wersji elektronicznej w postaci e-booka, ale przy albumie nie byłoby to może dobrym rozwiązaniem, tym bardziej jak na historię tego sportu, tekstu nie jest jakoś dużo, za to zdjęć całkiem sporo.

Album znajdziecie oczywiście na LaBotiga.pl TUTAJ. Dostępna jest również w pakiecie z książkami Senny i Laudy, a także z gadżetem w postaci kubka kibica - KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz