czwartek, 21 marca 2024

Życie nie kończy się na mecie....

Dzięki współpracy z Wydawnictwem Sine Qua Non, ostatnią książką jaką miałem okazję przeczytać był reportaż pt.: "Życie nie kończy się na mecie" autorstwa dobrze znanego dziennikarza Dariusza Farona.

Ogólnie rzecz ujmując jest to zbiór tekstów, reportaży i wywiadów, które ukazały się już w mediach typu Onet, Przegląd Sportowy czy SportoweFakty. Niektóre z nich mniej bądź bardziej znane. Zdarzył się tekst, który już czytałem i na pewno czytelnikowi takowy również się zdarzy, o ile śledzi ktoś sportową prasę. 


Nie znajdziemy tu wyników, statystyk czy analiz, nie będzie o sporcie, a o sportowcach, o ludziach a nie maszynach i robotach. O ich uczuciach, a nie ich wynikach. Głównie o chorobach, a nie o latach chwały, kiedy zdrowie dopisywało.

Do tego wszystkiego dochodzą opinie i wypowiedzi psychologów i psychiatrów, lekarzy. Dzięki temu reportaże są bardziej wartościowe i konkretniejsze, ponieważ szary człowiek jest w stanie lepiej zrozumieć sens choroby i może wczuć się w daną sytuację.

Znajdziemy kilka zdań o znanych sportowcach typu Justyna Kowalczyk, Kuba Błaszczykowski czy "Diablo" Włodarczyk, również dziennikarzach  - Smokowski czy Szaranowicz. Większość jednak o mniej znanych sportowcach z różnych dyscyplin sportowych i ich historiach.

Zwycięstwa, porażki, słabości, złe wybory, choroby, cierpienie, samotność, smutek, żal. Książka z całym wachlarzem emocji. Niektóre historie są straszne inne smutne jeszcze inne chwytają za serce. Ogólnie jest to fajna książka, ale bardzo smutna. 

Jeśli lubicie tego typu opowieści, na LaBotiga.pl znajdziecie książkę zarówno w wersji PAPIEROWEJ jak i ELEKTRONICZNEJ w postaci e-booka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz