poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Luca Caioli tym razem o Mbappe

Na krótko przed świętami wielkanocnymi skończyłem czytać najnowszą biografię Kyliana Mbappe pt.: "Nie do zatrzymania", którą wspólnie napisali Luca Caioli oraz Cyril Collot. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.

Autorzy, o których wspomniałem są bardzo znani wśród czytelników piłkarskich książek. Ostatnio wspólnie napisali biografie Benzemy - "Królewska Perfekcja". Wcześniej zaś Luca napisał biografie m.in Messiego, Ronaldo, Zidane'a, Ronaldinho czy Neymara. Te bynajmniej ukazały się w Polsce, choć nie są to wszystkie ich książki.

Można powiedzieć, że ilość wydanych biografii idzie w parze z ich jakością. Jak na biografie czyta się całkiem dobrze. "Nie do zatrzymania" nie jest długą lekturą - zaledwie niecałe 280 stron, które podzielone są aż na 26 rozdziałów. 

Na początku poznajemy losy rodziny Mbappe oraz historie miasta, w którym Kylian się urodził i wychował, a także w którym stawiał swoje pierwsze kroki na boisku. Poznajemy także osoby, które miały największy wpływ na jego karierę oraz podejmowane decyzje.

Następnie to już typowa biografia z opisanymi sezonami oraz najlepszymi meczami przeplatana gorącymi tematami, jakie toczą się podczas okienka transferowego. Czy saga z transferem Francuza do Realu się zakończy? Wówczas na pewno autor napisze drugie wydanie książki, które pewnie zostanie wydane również w Polsce jak to miało miejsce w przypadku innych pozycji.

Książkę "Nie do zatrzymania" znajdziecie oczywiście na LaBotiga.pl. Dostępna jest rzecz jasna zarówno w wersji PAPIEROWEJ jak i ELEKTRONICZNEJ, a także w pakiecie z gadżetami w formie różnych KUBECZKÓW. Dostępny jest także pakiet z KSIĄŻKĄ REALU (przypadek? Nie sądzę :)).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz